Witamy na stronie www klubu
hodowców kotów brytyjskich
Strona ta powstała z myślą o tym, aby
dostarczyć jak najwięcej informacji na
temat rasy i hodowli kotów brytyjskich
Zapoznaj się z działalnością bcc i...

O klubie

Pomysł założenia Klubu Hodowców i Miłośników Kotów Brytyjskich zrodził się na początku 2003 roku z inicjatywy Martyny Paturalskiej (NILFGAARD*PL), znanej hodowczyni  kotów brytyjskich, która postanowiła stworzyć bazę gdzie będzie można odnaleźć jak najwięcej informacji o tej jakże cudownej rasie (hodowle kotów brytyjskich, kotki, kocury do krycia, kocięta).

Na początku działalność Klubu ograniczała się do stworzenia, aktualizacji i rozbudowywania strony internetowej, później sformalizowano działalność klubu. Powstała trzyosobowa Rada Klubu kierująca klubem oraz regulamin, który nakreślił podstawy działania. Nie było to wszystko tak proste jak się może wydawać – mnóstwo pracy, ale dzięki temu dnia 13.01.2004 r. Klub BRI CC został zarejestrowany w Stowarzyszeniu Hodowców Kotów Rasowych w Polsce i działał przy I Odziale SHKRP w Warszawie. Po rozłamie SHKRP w 2005r., nasz Klub został objęty patronatem przez Lubelski Klub Kota Rasowego, który jest zrzeszony w polskiej federacji felinologicznej Felis Polonia.

Jesteśmy pierwszym klubem kotów brytyjskich w Polsce, a szóstym klubem tej rasy w FIFe. Obecnie w klubie zarejestrowanych jest 105 hodowli i 840 kotów brytyjskich. Dołącz do nas

Serdecznie zapraszamy
Rada Klubu BRI CC