Witamy na stronie www klubu
hodowców kotów brytyjskich
Strona ta powstała z myślą o tym, aby
dostarczyć jak najwięcej informacji na
temat rasy i hodowli kotów brytyjskich
Zapoznaj się z działalnością bcc i...

Nowości

Aktualności klubowe 12/07/2020 - Pokazy, szkolenia i seminaria w lipcu 2020 cz. 2

Konsultacje kardiologiczne lek.wet Rafał Niziołek
Organizatorzy: Gabinet Weterynaryjny Med – Wet
Piastowska 18, 43-300 Bielsko-Biała
13 lipca o 10:00 – 14 lipca o 18:00

105416083_2461371057299980_1446869253797190957_o

Zapraszamy na pierwsze w tym roku konsultacje kardiologiczne prowadzone przez lek.wet Rafała Niziołka, obowiązuje wcześniejsza rejestracja na badanie.

95761619_10158286084414510_8453131985177542656_n

gabinet@medwet.pl
33 821 29 44

———————————————————————————

Kardiomiopatia kotów – diagnostyka i leczenie. Webinar.
Sobota, 18 lipca 2020 o 18:00 – 20:00
Organizator: Educatsja

106380760_751778175558405_4079758005377183967_o

Zapraszamy na webinarowe spotkanie
z prof. dr hab. Agnieszką Noszczyk-Nowak nt:

94257416_3326756887355927_9045004682161815552_n

Kardiomiopatia kotów – diagnostyka i leczenie.
Problem kardiomiopatii – istota choroby.
Diagnostyka: EKG, echo serca. Diagnostyka genetyczna.
Postępowanie terapeutyczne – leczenie.

Zapraszamy hodowców, lekarzy weterynarii, miłośników i opiekunów kotów.
18. 07. 2020 r. w godz. 18:00 – 20:00

koszt udziału: 99 zł
informacje i zapisy: educatsja@gmail.com

———————————————————————————————–

Życie z kotem niesłyszącym – webinar
Organizatorzy: Mieszko Eichelberger
Poniedziałek, 20 lipca 2020 o 18:00 – 20:00

97405173_1726221560853847_9070762223806185472_o

Funkcjonowanie z kotem niedosłyszącym lub niesłyszącym wymaga pewnych zmian w otoczeniu, a najważniejszym z nich jest zmiana relacji opiekuna ze zwierzęciem. Musimy być na to gotowi.

Koszt szkolenia: 69 złotych
Pytania i zamówienie: kontakt@kocie-porady.pl

———————————————————————————

O dokoceniu prawie wszystko – webinarium
Organizatorzy: Kocia Edukacja i Fundacja Animalia
Wtorek, 21 lipca 2020 o 18:00 – 22:00

106179327_2747937781977111_5964489018945037998_n

Uwaga! Zaznaczenie opcji “wezmę udział” nie oznacza wpisania się na listę uczestników! Proszę o zapisy za pośrednictwem przycisku “Zarezerwuj miejsce”.
Koszt uczestnictwa to 50 zł (szczegóły poniżej).

“Weź jeszcze jednego kota, mówili…Będzie fajnie, mówili….”

A co zrobić, jeśli wcale tak fajnie nie jest?

Kiedy “dokocenie” jest dobrym pomysłem, a kiedy lepiej się za to nie zabierać?

Jak znaleźć kompromis pomiędzy naszą miłością do kotów a dobrostanem tych, które mamy już w domu?

Jak się do tego przygotować, żeby podczas wprowadzania “nowego” do domu obyło się bez strat w kotach i w ludziach?

Czy osławiona “socjalizacja z izolacją” to gwarancja sukcesu w międzykocich relacjach?

A jeśli to nie “dokocenie”, tylko “dopsienie” i w naszym “kociarskim” domu ma pojawić się pies (lub vice versa)?

Zapraszam na kolejną edycję warsztatów – tym razem w formie webinarium. Będzie oczywiście także czas na dyskusję i zadawanie pytań :-).
Koszt uczestnictwa to 50 zł, a 40% każdej wpłaty zostanie przekazane na rzecz Fundacja Animalia, która ma obecnie pod swoją opieką całe mnóstwo kocich maluchów i starszaków.
Po otrzymaniu wszystkich wpłat oczywiście zamieszczę w wydarzeniu potwierdzenie przelewu na rzecz Fundacji.

Osoby zainteresowane udziałem w webinarium proszę o rezerwowanie miejsc za pośrednictwem przycisku “Zarezerwuj miejsce” oraz o przesłanie swojego adresu mailowego w wiadomości prywatnej.

Do zobaczenia i usłyszenia :-)
Monika Januszewska

83709188_2410549575715935_2480097065137340416_o

Wprowadzenie kolejnego kota do domu może być sporym stresem dla rezydentów. A co się dzieje, gdy ten “kolejny” kot pojawia się z dużą częstotliwością, bo prowadzimy dom tymczasowy? To ważny aspekt działalności na rzecz bezdomnych zwierząt.
O tym też będziemy mówić na naszym spotkaniu.

Problemy z dokoceniem to chyba jeden z najbardziej powszechnych problemów (zaraz po sikaniu poza kuwetą i agresji), z którymi zgłaszają się koci opiekunowie. Jeśli chcielibyście o tym posłuchać i porozmawiać, zapraszam na nasze kocie spotkanie :-). Na pewno nie będę w stanie rozwiązać podczas webinarium skomplikowanych problemów, które wymagają bardzo dokładnej analizy. Jednak wierzę, że uda mi się sprawić, abyście na dylemat “wziąć jeszcze jednego kota, czy nie?” spojrzeli z różnych stron.

“Jeśli nie udało się wam wprowadzić kolejnego kota do domu, to wasza wina, bo widocznie źle się za to zabraliście” – bardzo kategoryczne stwierdzenie, a czy prawdziwe? Czy udane “dokocenie” jest tylko i wyłącznie kwestią wiedzy i dobrych chęci opiekunów, czy czegoś więcej?

Chcesz o tym posłuchać i porozmawiać? Zarezerwuj miejsce na webinarium

Czy wzięcie do domu kociąt w “dwupaku” jest gwarancją ich zgodnego życia w wieku dorosłym? Czego nie “załatwi” nam słynna “socjalizacja z izolacją” ? Od czego zależy tolerancja naszego kota wobec innych osobników tego gatunku? O tym będziemy rozmawiać na naszym spotkaniu 21 lipca :-). Zapraszam !

——————————————————————————————–

Czwartkowa rozmowa z Anną Klimczak, lekarką weterynarii
Czwartek, 23 lipca 2020 o 20:00 – 21:00

83686677_1740882282721108_378777392082059264_o

O dr Annie Klimczak:

ania300

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Ostatni rok studiów spędziła na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, a następnie odbyła półroczny staż w Lubelskim Centrum Małych Zwierząt.

Od 2014 roku konsultuje pacjentów nefrologicznych, urologicznych i endokrynologicznych z całego kraju oraz przeprowadza zabiegi hemodializy. Przygotowuje swoich pacjentów do niezbędnych zabiegów chirurgicznych i stomatologicznych. Jej specjalnością są stany nagłe oraz intensywna terapia z zakresu nefrologii, urologii i endokrynologii.

————————————————————————————————-

Webinar na żywo. Opieka nad kotem seniorem.
Organizatorzy: Centrum Szkoleń Animalia
Sobota, 25 lipca 2020 o 10:00 – 17:00

98603422_252597449417410_639321859287941120_o105455590_274955490514939_3694046841416606856_n

Szkolenie online/webinar Opieka nad kotem seniorem, prowadzić będą specjalistki w swoich dziedzinach.

Program:
PROBLEMY ZDROWOTNE I OPIEKA WETERYNARYJNA U STARSZYCH KOTÓW.
Prowadząca: lek.wet. Katarzyna Trojanowska

KATARZYNA_TROJANOWSKA

ŻYWIENIE I SUPLEMENTACJA STARSZYCH KOTÓW.
Prowadząca: tech.wet., dietetyk Agnieszka Cholewiak-Góralczyk

101068652_255910779086077_7075834495605145600_n

MASAŻ DLA KAŻDEGO, CZYLI CZEMU WARTO PODAROWAĆ SENIOROWI MASAŻ.
Prowadząca: zoopsycholog, dyplomowany masażysta Monika Olbryś

49067591_1849154995214336_2871843969963130880_n

Co oferujemy?
✔️Najlepszą atmosferę, bo tylko w takiej można efektywnie się uczyć,
✔️Bezcenną wiedzę, przekazaną klarownie i przystępnie,
✔️Materiały szkoleniowe przekazane e-mailem,
✔️Najlepszych wykładowców z wieloletnim doświadczaniem!
✔️Dyplom ukończenia szkolenia, przekazywany w formie on-line, do własnego wydruku, lub drukowany przez nas i wysyłany poczta na wskazany adres.

ZAPISY POD ADRESEM E-MAIL: KONTAKT@ANIMALIASZKOLENIA.PL
LUB PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY DOSTĘPNY NA STRONIE INTERNETOWEJ: https://animaliaszkolenia.pl/kot-senior/

Opłaty:
Cena webinaru – 149 zł.
Wpłaty za webinar prosimy kierować na numer konta:
62 1140 2004 0000 3002 7861 3802
W tytule wpłaty – imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę szkolenia.

Szkolenie odbędzie się w formie webinaru – online. Każdy z uczestników dzień przed webinarem otrzyma link oraz wskazówki dotyczące uczestnictwa w wydarzeniu.

Komu może się przydać ten webinar ?

- Każdemu kto ma kota ! Nawet jeżeli Twój pupil jest jeszcze młody, każdego z nas czeka starość. Już dziś możesz zdobyć wiedzę, która pozwoli Ci zapewnić mu godne życie seniora od pierwszego dnia. Osoby, które mają starsze koty mogą rozszerzyć swoją wiedzę, wprowadzić nowe korzystne, dla seniora, nawyki :)
- Hodowcom. Nie ma nic piękniejszego niż emeryci w hodowli kotów rasowych. Seniory są powodem do dumy – sprawdźcie co zrobić, aby jak najdłużej były w najlepszej kondycji.
- Pet-sitterom. Pod Waszą opiekę powierzane są psy w różnym wieku. Rozszerzenie wiedzy o aspekty opieki nad kocim seniorem pozwolą być bardziej konkurencyjnym na rynku, a także zwiększą poziom zaufania klienta. Dzięki szkoleniu będziecie potrafili służyć Waszym klientom radą na najwyższym poziomie.
- Lekarzom weterynarii, Studentom weterynarii, Technikom weterynarii, uczniom techników weterynaryjnych. Dostosowanie opieki weterynaryjnej do wieku pacjenta jest niezwykle ważne. Wyższe kwalifikacje pozwalają na zdobycie lepszej pozycji zawodowej.

Przygoda z kotem może zacząć się różnie. Czasem jest to słodki kociak chwytający za serce, innym razem jest to bida, którą adoptujemy aby zmienić świat na lepsze chociaż dla tego jednego kota ????

Jednak każdego kota czeka starość.
Jesień życia jest okresem szczególnie wymagającym. Organizm radzi sobie coraz gorzej, a my musimy wykazać mnóstwo empatii, zrozumienia i wspomagać naszego kociego seniora, aby jak najdłużej cieszył się zdrowiem ????

Niestety czasem zdarza się, że mimo naszych starań nasz przyjaciel zachoruje. Wtedy musimy poświęcić czas i posiadać wiedzę, aby ze wsparciem specjalistów skutecznie mu pomóc.

Warto wiedzieć jak najwięcej o kociej starości, profilaktyce i różnych metodach wspomagania psa w tej “walce” o zdrowie i jak najdłuższe życie – wszak każdy z nas chce jak najdłużej cieszyć się obecnością naszego pupila.

Dlatego zapraszamy Was na nasz Webinar na żywo. Opieka nad kotem seniorem.. – jest to jeden z tych webinarow, które dla nas są szczególnie, bo dotyczą najważniejszego aspektu posiadania zwierzaka – zapewniania mu dobrobytu, zdrowia i szczęścia ❤️

Pokażcie swoje Koty Seniory

Zapraszamy !

——————————————————————————————

Dermflix odc. 5 – Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o świądzie
Organizatorzy: Dechra Veterinary Products Polska i Dermawet EDU
Czwartek, 30 lipca 2020 o 20:00 – 22:00

107097642_855800871577553_3275723701156225789_o

Dermflix odcinek 5: 120 min
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o świądzie, ale baliście się zapytać

Gatunek: dermatologia
Produkcja: polska
Twórca: lek. wet. Joanna Karaś-Tęcza

6766f72c-263a-4010-a689-9b1e71ac9160-dermawetwarszawa1a
Obsada: psi i koci pacjenci
Data produkcji: 30 lipca 2020, godzina 20:00

Wydarzenie skierowane jest do lekarzy weterynarii.