Witamy na stronie www klubu
hodowców kotów brytyjskich
Strona ta powstała z myślą o tym, aby
dostarczyć jak najwięcej informacji na
temat rasy i hodowli kotów brytyjskich
Zapoznaj się z działalnością bcc i...

Nowości

Aktualności klubowe 12/02/2020 - Kociarza Roku 2019 – kandydatury

Informujemy, że możecie już głosować na Kociarza Roku 2019, w plebiscycie organizowanym przez miesięcznik Cztery Łapy w ramach obchodów Światowego Dnia Kota 2020 ! :)
Na Kociarza Roku 2019 będzie można głosować od 9 do 15 lutego na: www.cztery-lapy.pl

WYSTAWA21

Oto trzy kandydatury:

01a53a4d-2942-4b36-ab22-eae74f37e4a8-fundacja-kot-1

Fundacja KOT – Koty Otoczone Troską – od 2005 roku ratuje bezdomne koty, często ofiary wypadków, zbiera fundusze na sterylizacje kotów wolno żyjących, by ograniczać liczbę niechcianych zwierzaków, szuka dobrych domów adopcyjnych dla oswojonych, przyjacielskich kotów.
Fundacja KOT to zgrana ekipa z ogromnym doświadczeniem, współpracujemy z najlepszymi lekarzami weterynarii, behawiorystami i zoo fizjoterapeutami. Działając razem z nami i wspierając nasze działania, dołączasz do grona pasjonatów, którzy z całym sercem, nie zapominając o zdrowym rozsądku, uratowali już setki kotów. Dziękujemy wszystkim, którzy doceniają i wspierają nasze starania.
Nasz 2019 rok w liczbach wyglądał następująco, pomogliśmy 649 kotom i 8 psom. Główna działalność Fundacji KOT to sterylizacje: 497 kotów, w tym 301 kotek i 196 kocurów. W naszym Kocim Szpitaliku leczyło się 130 kotów, w tym 32 poważne operacje i przypadki z ostrożnym rokowaniem. Znaleźliśmy nowe domy 36 kotom, w tym 19 dorosłym.

ad4a4127-ae58-4242-a59e-a22bf2ca66f5-danuta-blazejczyk-1

Danuta Błażejczyk piosenkarka, która uważa, że tyle jest nieszczęścia i ludzkiego i zwierzęcego, że jeśli będziemy przechodzili obok niego obojętnie nam samym będzie źle. Dlatego sama ma przygarnięte koty Marcela i Tinę i na co dzień pomaga szukać domów dla bezdomnych mruczków, tych, które bardzo potrzebują pomocy.
Zamieszcza ogłoszenia w mediach społecznościowych angażując do tego duże grono swoich znanych przyjaciół. Jeśli nie ma obowiązków zawodowych zawsze znajduje czas na uczestnictwo w akcjach na rzecz fundacji i schronisk, które mają na celu pomaganie czworonogom, tym najbardziej potrzebującym.
Danuta Błażejczyk śpiewa solo, w duetach, na scenach małych i w dużych salach koncertowych. Jest osobą o otwartym sercu, pełną ciepła i empatii wobec otaczającego świata.

27a11fd1-d2ff-40fd-bbb2-89aa4f32466a-ochota-na-kota-1

Z inicjatywy Schroniska dla Bezdomnych zwierząt na Paluchu w Warszawie, we współpracy z dzielnicą Ochota m.st. Warszawy, w sercu miasta, przy ul. Grójeckiej 79, powstało miejsce, którego celem jest opieka nad bezdomnymi kotami z zachowaniem najwyższych standardów. Koty przebywają tam w warunkach domowych, a przestrzeń zaaranżowana została we współpracy z behawiorystą w taki sposób, by zwierzęta mogły realizować swoje potrzeby gatunkowe. Ponadto „Ochota na Kota” prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne w zakresie zapobiegania bezdomności zwierząt. W „Ochocie na Kota” realizowane są procesy adopcyjne. Osoba lub rodzina zainteresowana adopcją ma szansę poznać kota, pobyć z nim, a także porozmawiać z pracownikami punktu, które służą fachową pomocą zarówno przed adopcją, jak i po niej. Dzięki możliwości poznania kota przez pracownika Schroniska w warunkach domowych, a także ze względu na szansę bardzo dobrego poznania zwierzęcia przez osobę ubiegającą się o adopcję – adopcje realizowane w „Ochocie” wiążą się z dużo mniejszym ryzykiem zwrotu zwierzęcia. Mamy też możliwość jak najlepszego dopasowania kota do możliwości i potrzeb osoby, ubiegającej się o adopcję.
„Ochota na Kota” pełni bardzo ważne zadanie w procesie realizowania Warszawskiego Programu Przeciwdziałania Bezdomności Zwierząt, którego wykonawcą jest Schronisko. Ze względu na specyfikę miejsca – usytuowanie w centrum Warszawy i przyjazne, ciepłe wnętrze, w „Ochocie” odbywają się zajęcia edukacyjne dla najmłodszych dzieci – takich, których nie możemy zaprosić do Schroniska. Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych biorą udział w warsztatach, ale przede wszystkim poznają koty dotknięte bezdomnością – ich imiona, historie, potrzeby. To bardzo ważna lekcja w procesie uwrażliwiania najmłodszych na los zwierząt.
W „Ochocie na Kota” organizowane są akcje bezpłatnego czipowania kotów właścicielskich. Niebagatelne znaczenie mają działania edukacyjne realizowane przez „Ochotę”. Doraźna pomoc zwierzętom i opieka nad nimi jest filarem działalności Schroniska, ale czas i zaangażowanie włożone w zajęcia edukacyjne, wykłady behawiorystek, warsztaty – w długofalowej perspektywie przynoszą wymierne korzyści i wpływają na poprawę losu zwierząt w mieście.